Дата публікації: 24 бер 2020
news

Карантин

Реконструкція на карантині

Переглянути

З огляду на всесвітній карантин реконструкторський сезон під знаком питання. Нічого дивного.

По — перше будь-який військово-історичний захід це в першу чергу масовий захід і в умовах і в умовах пандемії несе реальну загрозу. По-друге — кожен захід це не лише тривала праця великої команди людей, а і вкладені ресурси, ризикувати якими не маючи гарантій що все не зірветься в останній момент бажання теж є не в кожного. Хоча до початку активного реконструкторського сезону (як правило він починається в травні) ще є якийсь час і організатори багатьох заходів зайняли позицію очікування, невтішні прогнози починають справджуватись.

На днях з'явилося повідомлення про скасування проведення фестивалю середньовічників “Срібний Татош” що вже встиг стати традиційним.

“Ми не хочемо ризикувати здоров'ям відвідувачів та учасників, ми не хочемо провести "Срібний Татош" будь-як, адже за ці роки Фест став не просто проектом, він став частиною душі кожного з нас. Тому цьогоріч у нас перерва.” - зазначають організатори на сторінці фестивалю в ФБ.

На грані зриву поїздка української делегації на чемпіонат світу :) з середньовічного бою в Іспанії (м.Бельмонте). Змагання, що мали відбутись на початку травня, поки що не скасовані, а лише перенесені на другу половину жовтня.

В Польщі не проводитиметься традиційний фестиваль “Битва над Бугом” що мав пройти наприкінці червня і збирав прихильників раннього середньовіччя. Організатори, наші колеги з “Хоругви лицарської землі Любельської” однією з причин скасування заходу називають пандемію.

В північних сусідів теж все складно. Мабуть, наймасштабніший проект що “перенесений” на 2121 рік - “Times And Epochs” в Москві. В цьому році фестиваль якраз мав бути присвячений XVII ст. Росіяни завжди намагались за старою імперською традицією вражати масштабом підходів і здавалось їх мало що може зупинити (взяти хоча б проблеми що були в організаторів у 2018 у зв'язку з Чемпіонатом світу по Футболу). Але ні, дива не сталось, і не дивлячись на те що фестиваль мав проходити в липні.. Офіційна версія фестиваль перенесено, причина — епідемія коронавірусу. Ну і хоча звісно мови про участь реконів з України йти не могло зі зрозумілих причин, зловтішатись не варто — швидше за все це лише початок і багато більших і менших фестивалів доведеться чекати довше ніж ми сподівались.

Ну і звичайно під питанням проведення “Історичного пікніка на замку в Кам’янці". наше товариство проводить цей фестиваль з 2013 року наприкінці квітня — початку травня, проте в цьому році ймовірно будемо змушені зробити перерву. Велика ймовірність також що така ж доля спіткає інший наш проект - “Тріумфальна арка”. Нагадаємо це єдиний на разі захід по XVIII ст. в Україні.

Однак вважаємо що причин для відчаю немає, адже протягом років ми максимум уваги приділяли проведенню й участі в заходах, ситуація що склалась дає можливість більше сконцентруватись на собі. Саме на це завжди бракувало часу.

Як жартують зараз англійські колеги - “У всіх друзів в соц. мережах фото, як вони щось шиють, валяють тощо. Таким чином 2020 рік повинен стати роком просто приголомшливого стрибка якості реконструкторських груп.”

Будемо сподіватись :)